רמפה לכיסא גלגלים לבית

העשור האחרון התאפיין בעיקרו בניסיון להנגיש עוד ועוד מקומות עבודה, אזורי בילוי ומגוון רחב של אזורים ציבוריים גם לנוחותם של אנשים בעלי מוגבלויות. כיום רמפה לכיסא גלגלים לבית הפכה למוצר די בסיסי עבור אנשים עם מוגבלויות, כאשר רמפה זו יכולה לשמש לא רק לנגישות סביב הבית אלא גם לניוד בסיסי בעוד מקומות רבים ברחבי הארץ ובעיקר להעניק עצמאות לאנשים עם נכויות שונות. אך חשוב להכיר את האפשרויות השונות במתן נגישות לאנשים בעלי מוגבלויות, החל מאופי ההרכבה של הרמפה ועד לחומרים ממנה היא עלולה להיות עשויה, וכמובן להכיר את המחירים השונים.

מחירים ומה עוד כדאי לדעת על רמפה לכיסא גלגלים

חשוב לדעת כי ציודי עזר סיעודיים ופיזיותראפיים עלולים להוות הוצאה די גדולה, כאשר עלותם עלולה לנוע בין מאות שקלים ועד עשרות אלפי שקלים. בין אם מדובר ברמפה עבור רכבים מעל לשלושה מטרים ועד למעלון עבור המדרגות, עם זאת מחירם של רמפות נע יותר באזור השמונה מאות עד אלף וחמש מאות שקלים. כמובן שמחירה של הרמפה מושפע מיכולת הקיפול שלה, המצבים השונים בהם ניתן להשתמש בה, סוג החומר ממנה היא עשויה וכמובן האם הרמפה ניידת או קבועה. אלמנטים אלו חשובים לא רק בעת הבחירה שלנו ברמפה אלא גם בסינון של איזה רמפה אנו מבקשים לרכוש עצמנו או לסובבים לנו.

בחירת הרמפה

לאחר שווידאנו את סוג החומר ממנו עשויה הרמפה, את סוג החומר ממנה היא עשויה ואת יכולות הקיפול שלה חשוב להכיר גם את האורך הרלוונטי לו אנו זקוקים. חשוב לזכור כי אחד הפרמטרים המשפיעים על מחירן של הרמפות הוא כמובן האורך שלהן, שכן רמת גשר דו כיוונית לדלת יכול לנוע בין 780 עד 840 שקלים והיא תהיה ברוחב של עד 70 ס"מ ויכולת העמסה של עד 270 קילו. לעומת זאת רמה טלסקופית עם אורך פתוח של 300 ס"מ וקיפול לארבעה חלקים, יכולה לעלות בין ארבעה עשרה ועד לשש עשרה אלף שקלים. לכן בחירת אורכה של הרמפה הוא חשוב לא פחות מהחומר ממנה היא מיוצרת, יכולת העמסה שלה וכו.