טיפול בבריחת סידן אצל מבוגרים

סידן הינו אחד מן המינרלים החשובים שגוף האדם צורך, אחריותו נעה בין בניית העצמות ועד להעברת חשמל בין העצבים שבגוף. אך עיקר תפקידו של הסידן הוא על מבנה העצמות שלנו, על הליך הבנייה שלהן וגם על הליך הפירוק הסדור שהן עוברות בגילאים מאוחרים יותר. בריחת סידן מתאפיינת בעיקר אצל האוכלוסייה הבוגרת יותר ומאופיינת בלא מעט תופעות לוואי מכאיבות, עם זאת לתופעה זו יש מספר סוגי טיפול שונים ובמיוחד עבור מבוגרים. טיפולים אלו יכולים להתבסס על תזונה נכונה ועשירה בסידן, בשימוש תוספי מזון כאלו ואחרים או לעיתים גם בשילוש של השניים.

טיפול בבריחת סידן על ידי מזון

סידן מצוי בלא מעט מזונות שונים, החל מירקות ועד למוצרי חלב, טחינה ועוד אך גם סידן גם מינרלים וויטמינים שונים שהגוף צורך יש ליטול בצורה הנכונה. על כן בגילאים בהם הגוף בונה את צריכת הסידן תגיע לשיא צריכה של עד 1,500 מ"ג סידן, גילאים אלו נעים מגיל 9 ועד 18. בגילאי חמישים פלוס ובזמן היריון, כמות הסידן המומלצת נעה גם כן סביב 1,300 עד 1,400 מ"ג סידן. אך צריכת הסידן והגברת הצריכה עבור אוכלוסייה מבוגרת, יכולה להיעשות בעיקרה על ידי מזון בריא כמו קינואה מבושלת, חסה, בטטה אפויה, ברוקולי טרי ואפילו סלט ירקות. כל אלו יכולים להעניק לגוף בין 60 עד 90 מ"ג של סידן ויחד איתם גם לא מעט תבשילים, מוצרי חלב ואפילו גלידות המכילות סידן.

טיפול משולב תוספים

אחת הדרכים לטיפול יעיל במחסור של סידן במיוחד אצל מבוגרים, היא טיפול ביכולת הספיגה של הסידן בגוף ועידוד יכולת זו. ויטמין די נחשב לאחד הוויטמינים החשובים בגוף בכדי לקלוט סידן, לכן מרבית הטיפולים המשלבים צריכת סידן יינתנו גם תוספים המכילים ויטמין די. תוספים אלו מגיעים דרך מגוון חברות תרופות וסוגי תוספים שונים, הם מומלצים בעיקר עבור כאלו הסובלים ממחלות מעיים, אי סיבולת ללקטוז ועוד מגוון בעיות. לכן גם בטיפול במחסור סידן והשלמת הטיפול הקונבנציונלי, יש להיוועץ עם רופא המשפחה או רופא מומחה.