השבחת נכסים לפני מכירה

סביב תחושת החדש ישנם לא מעט מחקרים שונים, כאלו המתמקדים בהתרגשות והפעילות הנויירונית במוח האדם ועד להשתחררות של ריחות מסוימים המודיעים לנו דרך האף, כי המוצר שקיבלנו כרגע נארז לא מזמן והוכן רק עבורנו. אך ככל שמעמד הקנייה גדל יותר, כך לעיתים גם הציפייה שלנו מהמוצר הולכות ונערמות.
אבל כאשר אנו עוסקים במכירת נכס או השבחה שלו, לתחושה הזו יש לא מעט השפעה החל מתחושת המוכר או הקונה ועד למכיר המבוקש שנקבע עבור הנכס. אז האם חשוב לבצע השבחת נכס לפני מכירה? אם כן היכן עדיף להתמקד ומה הוא אורך השיפוץ שנצרך?

השבחת נכסים באזורים הנכונים

ישנם לא מעט אזורים שדורשים שיפוץ בדירה או בנכס שבבעלותנו, לעיתים הדרישה לשיפוץ נובעת מהשפעתו של הזמן ולעיתים נובעת מבנייה לקויה. כך או כך במקרה שבו תרצו להשביח את הנכס שלכם לפני מכירה, עדיף להתמקד בכמה אזורים מסוימים. ראשית יש להתמקד באזורים שנחשבים לקריטיים, החל מאזור הכניסה אל הנכס-מבואה, סלון וכו ועד אל שירותים ומקלחת הנחשבים לאזורים אינטימיים עבור מרבית האנשים. בשיפוצים מהסוג הזה מומלץ לשמור על כמה כללים, הראשון שביניהם הוא לא לשפץ אזורים נסתרים קרי צנרת ביוב, תשתיות חשמל וכו. הכלל השני הוא שיפוץ "ניטרלי", כזה שלא ישקף את טעמם של מוכרי הנכס אלא שיהיה מותאם לעיצוב מודרני וענייני עבור בעליו העתידיים.

תקרת שיפוץ וזמנים

מלבד האזורים שמומלץ לשפץ אותם והכללים שיכולים לחסוך לא מעט כסף, חשוב לזכור כי כמו בכל תכנון חשוב להגדיר את הזמן שתרצו להשקיע בו ואת תקרת ההוצאות שבה אתם מתכוונים לעמוד. ראשית וודאו את סכום ההשקעה שתרצו להשקיע, כך גם תוכלו להעריך בצורה מדויקת יותר את שבח הדירה. יחד עם זאת הבנה של סכום ההשקעה מראש, תעזור לכם גם לא "להתפזר", לעמוד ביעדים שהצבתם לעצמכם ולא לחרוג מסכום ההוצאות. זמן השיפוץ מהווה גם הוא פרמטר לא קטן, כך שבמידה ותרצו למכור את הנכס וודאו מה הוא הזמן שאתם מקציבים לשיפוץ, בין אם תבקשו למכור את הנכס בשנה הבאה או בשנתיים הקרובות, הכרה בזמן השיפוץ היא מומלצת.