בעיות בקיבה ומיטות סיעודיות או מתכווננות

הרבה מאוד קשישים בעולם המערבי סובלים מבעיות עיכול או כאבים בקיבה על בסיס יומיומי כתוצאה מלחץ מצטבר לאורך חיים או תזונה לקויה. בעיות אלו יתבטאו בעיקר בתסמינים של אולקוס או ריפלוקס במערכת העיכול. למעשה בחלק גדול מהמקרים הריפלוקס או בעיות דומות יופיעו כבר בגיל מוקדם. לדוגמא כ- 30% ומעלה מהתינוקות האמריקאים נולדים עם גרסה מסוימת של ריפלוקס או יריקה קבועה. תופעה זו עלולה לפגוע  ברקמות חיוניות בגוף ולגרום לאי נוחות קיצונית בלילה. חוסר השינה או שינה לא איכותית תוביל גם למצבים בריאותיים שליליים נוספים. מיטה סיעודית או מיטה מתכווננת איכותית יכולה לסייע מאוד בשינה בריאה ומתמשכת.

איכות השינה
האם היא תישן טוב גם כשתתבגר?

הסימפטומים של בעיות קיבה יכולות להיות קלים מאוד ואחרים חמורים מאוד, חשוב לאבחן האם מדובר בבעיה כרונית או בעיה זמנית או קלה של צרבת פשוטה הנוצרת בעקבות ארוחה חומצית מדי. מצב כרוני הוא מצב שנוצר כתוצאה ממגע של חומצת הקיבה עם הוושט כתוצאה מבקע סרעפתי, אולקוס או כל בעיה אחרת. מדובר בבעיה תיפקודת מבנית ולא ככזו הנוצרת ממזונות מסוימים.  
כאמור החולים סובלים מקושי לישון משום ששכיבה בתנוחה שטוחה לא מונעת את זרימת החומצה מהקיבה אל הוושט מה שעלול לגרום להם לתחושת בחילה בלילה או תחושת צריבה קשה. חוסר השינה מביא ליציאה כוללת מאיזון ולפגיעה משמעותית באיכות החיים. אחת הדרכים המועילות ביותר להתמודדות עם מצב זה הוא שינה בתנוחה מוגבהת, כאשר פלג הגוף העליון נוטה כלפי מעלה על ידי מיטה מיוחדת.
זו הסיבה כי מיטה מתכווננת מספקת הקלה משמעותית הן במקרים הכרוניים והן במקרים של צרבת מזדמנת. שינה עם פלג הגוף העליון מוגבה שומרת על חומצות הקיבה במקומן באמצעות כוח הכבידה. מיטות מתכווננות מאפשרות להגביה הן את פלג הגוף העליון והן את הרגליים לתצורה המכונה תנוחת "אפס הכבידה". תנוחת אפס הכבידה מחזיקה את הגוף במצב של התנגדות מינימלית לכוח הכבידה במשך כל הלילה. תנוחה זו מפזרת את משקל הגוף על פני המיטה באופן שווה. תנוחה זו מפחיתה את הלחץ על בית החזה והריאות, ומאפשר נשימה טבעית ולא מוגבלת שמפחיתה נחירות ומשפרת את איכות השינה. התנוחה גם מפחיתה את הלחץ על המפרקים העדינים של המותניים, הגב התחתון והצוואר.