דברים שחשוב לדעת על הרמת חזה

בניתוח הרמת חזה מבוצעים חיתוכים בשדיים שעליהם הוסכם מראש בין המנותחת לבין המנתח. לאחר החיתוכים המנתח ימקם מחדש את רקמות החזה ובמידת הצורך גם יעצב אותן כדי לשפר את החוזק ואת המבנה של השדיים. הפטמות והאיזור הצבוע שסביבן ימוקמו מחדש במיקום טבעי וגבוה יותר המשדר צעירות. עור מיותר יוסר והעור שיישאר יימתח בעת סגירת החתכים.

נשים רבות מעוניינות בצלקות הקטנות ביותר בדיוק כפי שהן מעוניינת בכל מילוי קמטים, עם זאת המנתח לרוב ימליץ על החיתוכים המתאימים ביותר למבנה הגוף שלך וזו נקודה עדינה מאוד ? משום שמצד אחד חשוב לבטוח במנתח ובדעתו המקצועית ולוודא כי אכן דברים נעשים בצורה שלא תפגע בגוף שלכם ועם זאת יש לוודא שהמנתח אכן מקצועי ולא יגרום לצילוק מיותר כתוצאה מחוסר ניסיון או החלטה מקצועית שגויה.

אורך הניתוח משתנה ותלוי בגיל המנותחת וכן בהשלכות של ההריונות השונים, משקל הגוף ומרכיבים נוספים התלוים באורח החיים שלה. לאחר הרמת החזה השדיים שלך יראו מלאים יותר אך הם ימשיכו להזדקן כמו יתר גופך וסביר להניח שתצטרכי לחזור על הניתוח לאחר מספר שנים אך מדובר בהחלטה אישית ובתהליך שמאוד משתנה לכל אדם ומרבית המנותחות לא צריכות לחזור על הניתוח גם לאחר שנים רבות.

מהם הסיכונים שעלייך להכיר בניתוח? בהרמת חזה משתנה המיקום של הפטמות וכתוצאה מכך קיימת סכנה כי תחווי אובדן של תחושה בפטמות באופן קבוע. מלבד זאת ניתן לצפות לתופעות לוואי דומות לכל ניתוח חזה: נפיחות וכאב, חבלה גופנית וכולי. כל ניתוחי החזה מתבצעים תחת הרדמה רפואית ולכן חשוב לוודא כי אינך אלרגית לחומרים אלו. במקרים קיצוניים של תגובה גופנית לא מוצלחת להליך עלול להתפתח זיהום, מדובר בסבירות קטנה מאוד או מעט גדולה יותר בקרב מעשנות אך במקרה זה יהיה צורך בטיפול אנטיביוטי.

הניתוח משאיר צלקות, הצלקות ידהו עם הזמן ולאחר שנה צפויות להפוך לחיוורות יותר אך הן לא יעלמו לחלוטין בדומה לתוצאות מתיחת צוואר. ייתכן ובתקופות מסוימות או במקרים מסוימים הן יהפכו לרחבות, עבות, אדומות ובולטות. רק במקרים קיצוניים של פגיעה אסטתית או כאב חמור ישקל ניתוח נוסף.