טפטים ממש מגניבים שיפתחו לכם צוהר לעולם חדש

חושבים לטפט את החדר של הילדים או אולי מחפשים טפטים לסלון? הנה כמה רעיונות לטפטים ממש מגניבים שנותנים סוג של השראה חדשה:

  1. טפט שחור של חלל אבל כולו שחור ועליו כוכבים אבל לא כוכבי לכת אמיתיים אלא כוכבים מצויירים שחלקם בצורת כוכב לבן גדול וחלקם בצורת נקודות ואז מתוך הגדולים שבניהם מגיחה תבנית, ציור כלשהו שמודגש על ידי קווים לבנים המחברים בין הכוכבים ולצד הציור יש כיתוב, כאילו שם של אותה קבוצת כוכבים. ובכלל לא משנה האם מדובר בקבוצה אמיתית או לא אלא עצם ההרגשה של האינסוף פותחת אותך למרחב אחר.

  2. טפט דומה מאוד לקודם, גם כאן בסיס האווירה הוא השחור שחור שמכסה את כל המרחב ונקודות לבנות מייצגות את הכוכבים. רק שבטפט זה שניתן לקרוא לו הורוסקופ יש את כל קבוצות הכוכבים: את מזל בתולה, סרטן, אריה, קשת, גדי ועוד. האתגר המרכזי בטפט הזה הוא כיצד יוצרים טפט שמפזר שונה את קבוצות הכוכבים בחלל, כלומר את גלגל המזלות ומה עושים אם רוצים שחלק מהטפט יכסה את התקרה וחלק את הקירות. נראה שזו כבר עבודת אומנות שחורגת מההתקנה הסטנדרטית של הטפט הזה אבל התוצאה יכולה להיות פשוט מהממת.

  3. טפט מדהים נוסף שנתקלתי בו הוא טפט פסטל נקי שעושה מעבר על ספקטרום של צבעים כך שבתחתיתו ישנם צבעים אדומים יותר ועם העלייה בטפט הם הופכים לצהובים ואז לתכלת ומסיימים בסופו העליון בגוונים של סגול אך המעברים אינם חדים, זהו אינו טפט פסים וכך יוצא שנראה לעין כי הצבעים גם מתערבבים בצורה מאוזנת ולא רק משתנים אנכית. ההרגשה שהטפט הזה נותן היא כל כך רגועה ונעימה שעושה לך חשק לקחת כסא ופשוט לשבת ולבהות בו ולנשום ולהרגיש שאתה חי.

  4. טפט מאוד דומה לו אבל לדעתי עם אפקט חלש יותר הוא טפט שלוקח את הרעיון הזה של מעבר בין צבעים ועשוה אותו אלכסונית כלומר מהפינה השמאלית התחתונה האדומה ועד לפניה הימנית התחתונ הסגולה או לימנית העליונה הכחולה או לשמאלית העליונה הצהבהבה. אבל כאמור לדעתי זהו טפט פחות מוצלח מהקודם.