סבתא שלי

סבתא אני מתגעגעת, כל יום חושבת עליך, מנסה במאמץ רב להיזכר בך, את עבורי השלימות, סמל הטוהר והאכפתיות, כולם כולם אהבו אותך, לא ביקשת שיאהבו פשוט היית טובה ונתת הכל.

אותי קיבלת ללא תנאים, לא דרשת שאשתנה, קיבלת אותי, פשוט כפי שאני וזה היה ממש נעים, תמיד הזמנת אותי, היית שמחה להיות לידי, סירקת את שיערי, בישלת לי באהבה, כיסית אותי, שרת לי, טיילת איתי, שמחת כשבאתי, לקחת אותי לנסיעות לדודים, לימדת אותי להאמין…

מעריצה אותך סבתא'לה שלי, סבתא שרה הצדיקה – זה השם המתאים לך כששכבת במיטתך. לא הספקתי יותר מידי, עזבת לעולם שכולו טוב (כך אומרים), אני יודעת שעזבת כי נתת את הכל וכבר לא נשאר, ואני לא הספקתי, רציתי לשאול אותך, להכיר אותך, מה ראית בילדותך, מה אהבת, מה פחות,  מה היית משנה…. מה החזיק אותך חסונה בימים הקשים, מה גרם לך אושר בימים הטובים…..

אולי את רואה אותי, את יודעת שאני אמא? , כן יש לי ילדים, ואני לא מצליחה להיות כמוך, אני אמא שדוחפת, מתערבת, דואגת, לא סומכת, מנדנדת, מעבירה ביקורת, אני פשוט לא מצליחה לאהוב אותם כפי שהם בדיוק, כל מה שהם עושים טעון שיפור לדעתי, למה אני מנסה לשנות אותם?  בטוח שכל מה שהם זה נפלא, למה איני יכולה לקבל אותם כפי שקיבלת אותי, נשבעת שאני מנסה, ומנסה, ועדיין נתקלת בנוקשות של עצמי…. מה היית אומרת לי על זה?

אני מודה ומוקירה שהייתה לי הזדמנות גדולה וזכות ענקית לקבל כמה שנים איתך, של עדינות, של מסירות, של נדיבות, של נתינה טהורה, היית ותמיד תהיי לי מקור השראה, אין ולא תהיה אישה מיוחדת כמוך.

אני באמת מקווה שאת במקום טוב ורגוע ויש לך את השקט שלך, שוחררת מהבלי החיים… את איתי בכל יום ואני מנשקת אותך, לא אני לא נפרדת, את מקור האור לחיי ואת המצפן שלי….. מתגעגעת לעוד חיבוק אחד….יש לי עוד קצת עבודה פה, אבל אני יודעת שבסוף ניפגש….