זוגיות במבחן הקורונה

לפעמים נדמה שהקורונה נשלחה אלינו מלמעלה בכדי לבחון אותנו. היא מאתגרת כל אספקט בחיים שלנו, בודקת ומעמידה כמעט כל דבר למבחן. היא בודקת את מערכות השלטון כמו בריאות, חינוך, תעשייה וכן את מערכות היחסים הפרטיות שלנו – את המשפחה והזוגיות. כל מערכת, שלא חזקה מספיק, מתחילה להתמוטט תחת מבחן הקורונה. המערכת הזוגית שלנו נמצאת תחת מתקפה חזיתית של הקורונה. אנחנו נמצאים אם בני הזוג שלנו כמעט כל הזמן, סגורים יחד עם הילדים בבית, אי אפשר לברוח לצימר בצפון או לאי ביוון. היכולת שלנו להכיל זה את זה, לשתף פעולה, לדאוג למשפחה, לכלכלת הבית, כל אלו נמצאים במבחן קשה. כל הסדקים והשברים בזוגיות שלנו מתגלים תחת מבחן הקורונה, כמו גם החוזק והגמישות של הזוגיות.

המבחן של הקורונה מראה לנו מהן אבני היסוד של הזוגיות, אלה שמחזיקות אותה תחת כובד המשקל של הקורונה. אנחנו מגלים שאחת מאבני היסוד של הזוגיות היא לרצות בטובת בן הזוג שלי. זוגות שבהם כל אחד דואג להנאה האישית שלו ירגישו איך הזוגיות שלהם מתערערת, איך הם מאבדים את הרצון להיות עם בן הזוג, מכיוון שהוא לא מספק להם את מה שהם צריכים. לעומתם, זוגות שאצלם טובתו של השני נמצאת בראש מעייניהם, חווים חיזוק בזוגיות שלהם, הם מעריכים עוד יותר את בן הזוג ואת היכולת שלהם לעזור אחד לשני לצלוח את המשבר. 

כך נבדקות אחת לאחת אבני היסוד שעליהן בנויה הזוגיות, הכלה, נתינה, הערכה וויתור הדדי. בוודאי שמתם לב שאהבה אינה מופיעה באבני היסוד האלו וזאת בגלל שאהבה היא תוצאה, היא הבניין השלם של הזוגיות. הקורונה גרמה לנו להסתכל מחדש על הזוגיות, להבין איך היא בנויה, מה מחזק אותה, מה הורס אותה. מה שהיה חבוי פעם, יוצא ומתפרץ החוצה בצורה גלויה. אפשר להגיד שקיבלנו מתנה גדולה מקורונה, בחצי שנה עברנו טיפול זוגי פסיכולוגי שאורך שנים על גבי שנים, התחלנו להבין בצורה חדשה איך אנחנו יכולים לשמור על זוגיות טובה ובריאה גם כאשר תעבור המגפה.