העצמה נשית בתקופת הקורונה

מתלאותי בעולם ככלל ובעולם הדייטינג בפרט, יצא לי לא מעט להיתקל בנשים "קרייריסטיות" שמתעסקות בהעצמה נשית. אני מודה שאני לא הכי מתחבר לזה. אין לי בעיה שתצליחי, אבל בדרך אל תוותרי על דברים יותר חשובים, כמו משפחה. הרבה פעמים, העצמה נשית מגיעה לאחר טראומה שאישה חוותה מגבר, שגם זה נושא שיש לו משקל וצריך לטפל בו, אבל על גברים בפעם אחרת.

זה נהיה טרנדי או "אין" לדבר על העצמה נשית בתקופה האחרונה, מה זה בעצם אומר? שאישה עוצמתית לפחות כמו גבר? אולי העוצמה שלה היא בכלל ברכות שלה? כל הפמיניזם, והעצמה נשית, בא לשים את האישה במרכז העניינים ולהגיד 'אני שווה לפחות כמו הגבר'. בכל זאת נשים היו בעלות זכויות פחותות לאורך השנים בחברה המערבית ואפשר להבין את ההתקוממות הזאת.

אבל מה בעצם הפמיניזם אומר? אני רוצה להוריד את הזבל בעצמי? אני רוצה להיות קרייריסטית ושהגבר יטפל בילדים? משכורת שווה וכו'?! אם ככה, יש להעלות את גיל הפרישה של הנשים, שיהיה גבוה משל הגברים, כי הן חיות יותר ולנקוט בעוד שורה של צעדים מאזנים.

אבל, בטבע לכל אחד תפקיד משלו, שהוא מוכן אליו מבחינה ביולוגית. למשל, הצליל שמעיר הכי הרבה גברים הוא אזעקה של אופנוע, ונשים בכי של ילד, הן הרבה יותר מתאימות לגידול ילדים, מצד הטבע, הן הרבה יותר סבלניות ואוהבות. אני כן מפרגן לנשים ורוצה שהן יצליחו, אבל לא צריך בכח. דווקא עכשיו, בתקופת הקורונה והסגרים, נוצרה סיטואציה שבה הנשים יכולות להעצים את הכוחות הטבעיים הטמועים בהן, הכלה, אהבה, אמפתיה ולהיות בבית ולחנך את הילדים.

העצמה נשית תתבטא בכל העולם, האישה בתכלס, היא בעלת הבית והגבר מנסה להביא לה את מבוקשה. נשים, צריכות לדאוג לכל העולם ואני מאוד מקווה שהן יצליחו, כמו שאמרו חז"ל: 'בזכות נשים צדקניות תבוא הגאולה'.