ערים שנמצאות בתנופת בנייה

ישנן כיום מספר ערים שבהן רואים עליית מחירים משמעותית ושינוי בהרגלי הצריכה. ראינו מגמה כזו ביפו לתקופה מסוימת שבה חלקים בעיר הפכו ליוקרתיים למדי, במיוחד דירות עם קו ראשון לים. ניתן לומר כי גם בבת ים אנו רואים מגמה דומה באזורים מסוימים וכך גם בקרית מוצקין. אך אחת הערים שהפכה יקרה במיוחד, אפילו יותר מערים שהתייקרו מאוד כגון ראשון לציון, רחובות שמשכה המון משפחות צעירות, הוד השרון, כפר סבא או רעננה והעיר הזו היא נס ציונה. נס ציונה הפכה לעיר המבוקשת ביותר בכל האזור הדרומי לתל אביב. מדובר בעיר עם שטחים גדולים יחסית אך עם אוכלוסיה יחסית מצומצמת וברמה סוציו אקונומית גבוהה למדי. למרות שהעיר היא כביכול תחנת מעבר בין שתי ערים: רחובות וראשון לציון היא עדיין הצליחה למשוך אליה מתחמים יוקרתיים למדי כגון המכון למחקר ביולוגי, פארק המדע וקריית ויצמן וכל זאת בקרבה לשכונות של וילות רחבות ידיים. העיר בראשות אחד מראשי העיר הותיקים בישראל הצליחה לשמר את הטבע הייחודי באזורה עם מספר שמורות טבע ואזורים שמורים בהם ניתן לטייל ולהכיר את הטבע המקורי של האזור. איכות החיים שבה כמו גם ההקפדה הגבוהה על הניקיון והטיפוח משכו אליה אוכלוסיה חזקה מאוד לאורך השנים.

תנופת בנייה

ניתן לזהות עסקאות לא זולות שבוצעו לאחרונה בעיר החל מדירות 4 חדרים במחירים גבוהים יחסית לערים הסמוכות וכאלו המאפיינים אולי את הדירות החדשות ברחובות שנבנו בסמיכות למכון ויצמן. בנוסף ניתן למצוא עסקאות מכירה של פנטהאוזים וקוטג'ים במחיר יפה. נראה שהפיצוי על המרחק מתל אביב מתבטא באיכות החיים הגבוהה סטייל רמת השרון שמצפון לתל אביב וכן מהקרבה למוקדי ההיי טק והביו טק של רחובות הסמוכה.

אם נדרים עוד יותר אז ניתן לזהות התפתחות מעניינת בעיר הדרומית שהישראלים אוהבים כל כך ? באילת אושרה הקמת שכונת מגורים גדולה על השטח של מפעל האצות אשר יועבר למקום אחר. קרוב לחמש מאות יחידות הדיור שאושרו (כמות לא מבוטלת בכלל) יבנו בבניינים לא גבוהים של עד 4 קומות ובמתחם שיותאם לתנאים הסביבתיים מבחינת משטר הרוחות וההצללה.

הכתבה הוכנה בסיוע – http://yav.co.il